Ana içeriğe atla

Çayırova Fotoğraf YarışmasıBelediyemiz tarafından düzenlenen, "Dünü ve Bugünüyle Çayırova" konulu fotoğraf yarışmasına başvurular başlamıştır.

 Yarışma Takvimi

Son katılım tarihi       : 12.08.2011                           
Seçici kurul toplantı tarihi   : 18.08.2011
Sonuç bildirimi       : 19.08.2011
Sergileme ve ödül töreni   : 25.08.2011


Ödüller

1.’lik ödülü   : 2.000 TL
2.’lik ödülü   : 1.500 TL
3.’lük ödülü   : 1.000 TL
İlk üç fotoğraf dışında kalan eserler haricindeki mansiyon elde eden ödüllü fotoğraflara sürpriz hediyeler, diğer kategori olarak açılan eski fotoğraflar branşındaki derecelendirme olmaksızın arşive alınmasına karar verilen ilk 50 fotoğraf sahibine ise fotoğraf başına 50 TL ödül verilecektir.


İletişim

Telefon   0262 743 79 09 / 1321
        444 12 21 Çağrı MerkeziKatılım Adresi

“Çayırova Fotoğraf Yarışması”
Çayırova Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Özgürlük Mahallesi, Murat Çobanoğlu Cadde, No:21 Çayırova-Kocaeli


Yarışmanın Amacı

Fotoğraf sanatı aracılığı ile Çayırova’nın tarihi ve modern öğeleri arasında yolculuk yapmak, Çayırova’yı sosyal ve kültürel değerleri ile belgeleyerek ilçemizin tanınmasını sağlamak, Çayırova’ya ait kentsel bir olgu oluşturmak ve fotoğraf sanatı ile tarihi canlandırarak gelecek nesillere sağlam veriler taşımak.


Yarışmanın Konusu

Çayırova’nın tarihi ve modern öğelerini eski ve yeni fotoğraflarla belgeleyerek ilçemizin tanınmasını sağlamak.

Katılım Koşulları

Yarışma, Çayırova Belediyesi çalışanları, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açıktır.

Fotoğraflar, Çayırova sınırları içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Katılımcılar yarışmaya en çok 10 (on) adet renkli fotoğraf ile katılabilirler.

Fotoğraflar dijital çekilmiş olabileceği gibi film ya da opaktan tarama da olabilir. Lütfen kart baskı göndermeyin. Dijital dosyalar rumuzla aynı ada sahip bir klasör içine kaydedilerek CD veya DVD ile kaydedilip gönderilebilir. Dijital dosyalar JPEG formatında ve kısa kenarı en az 2000 piksel (en az 4 megapiksel) olmalıdır. İlgili klasör içerisine konacak metin ya da Word belgesi içine başvuru formundaki rumuz, ad, soyadı, adres ve telefon numarası ile fotoğrafa ilişkin en az bir cümlelik açıklayıcı bilginin yazılması gerekmektedir. Katılım formu da ayrıca doldurularak fotoğraflarla birlikte aynı zarf içinde gönderilmelidir. Fotoğrafların yer aldığı CD, DVD vb. medyanın zarar görmemesi için uygun şekilde paketlenmeleri önerilir. Bu medyaların zarar görmesi nedeniyle bilgisayarda okunamaması halinde Çayırova Belediyesi herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Birden fazla fotoğrafın montajlanmasıyla oluşturulan, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir öğe eklenmiş ya da var olan öğelerden herhangi biri silinmiş fotoğraflar kabul edilmez. Ancak, fotoğrafın orijinal niteliğini bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, aydınlık ve renk ayarı yapılmış fotoğraflar kabul edilir. Bilgisayar programı yardımıyla oluşturulan HDR veya panoramik fotoğraflar, aynı zaman diliminde çekilmiş olmalıdır. Ancak fotoğrafların HDR, panoramik vb. bir işlemden geçmiş olduğu katılım formunda belirtilmelidir.

Kazanan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal diapozitif, negatif ya da dijital dosyaları incelenmek üzere istenildiğinde Çayırova Belediyesi’ne gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır. Süreci hızlandırmak için orijinal dijital dosyaların da ilk çekildikleri haliyle aynı CD’de “Orijinal dosyalar” adıyla açılacak ayrı bir klasöre konulması önerilir.

Katılım formu eksiksiz olarak doldurulmalı, imzalanmalı, zarf ile birlikte kapalı bir şekilde teslim edilmelidir. Zarfın üzerinde yarışmacının rumuzu yer almalıdır.
Yarışmaya fotoğraf gönderenler, fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Fotoğrafa dair gerekli tüm izinlerinin fotoğraf sahibi tarafından alınmış olduğu kabul edilir. Çayırova Belediyesi yarışmaya katılan fotoğrafları arşivine alacak ve uygun gördüğü platformlarda bu fotoğrafları sergileme, albüm, katalog ve görsel çalışmalarında kullanma hakkına sahip olacaktır. Bu şekilde kullanılan fotoğraf için, fotoğraf sahibi başvuru formunda imzalayarak verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve fotoğraflarının yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin / muvakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Çayırova Belediyesi eserler için katılımcının yukarıda verdiği izin/ muvafakat karşılığında ayrıca telif hakkı bedeli ödemeyecektir. Eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ile Çayırova Belediyesi’nin olacaktır.  Yarışmaya katılan hiçbir fotoğraf geri gönderilmeyecektir. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, yukarıda belirtilen yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar diskalifiye edilecektir.


___
http://www.enginsubasi.com
http://enginsubasi.deviantart.com
https://twitter.com/EnginSubasi
facebook.com/enginsubasi

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LM35 - Sıcaklık Sensörü Nasıl Kullanılır?

Merhaba
LM35 doğrusal, hassas bir sıcaklık sensörüdür.
Verisayfasından alınan bilgiler;

Dereceye kalibre edilmiştir.1 derecelik sıcaklık artışında çıkışı 10mV artar. Doğrusaldır.-55 derece ile + 150 derece arasında ölçüm yapabilir.Giriş gerilimi olarak 4V-30V arasında çalışabilir.1/4 derece çözünürlüğe sahiptir.Çıkışı düşük empedanslıdır.Ölçülecek sıcaklık değerine göre olması gereken bağlantı şekli veri sayfasında verilmiştir. 2-150 derece ölçümü için;
LM35'in beslemesi ve toprağı bağlanır.LM35'in çıkış ucu mikrodenetleyicinin analog girişine bağlanır.Kullanılacak mikrodenetleyicinin ADC biriminin 10 bit çözünürlikte olduğunu varsayalım.2-150 derece 0V-1,48V ile ölçeklenmiştir.0V-5V arası da ADC 10 bit olduğu için 2^10=1024 ile ölçeklenmiştir.0V-1,48V bu hesaba göre analog ölçümün 0-303 değerleri arasına ölçeklenmiş olur.Bu işlemleri formül haline getirecek olursak SıcaklıkDegeri=2+(ADCValue*148/303); olur.Yorumlardan soruları cevaplayabilirim. İyi çalışmalar.

555 Zamanlayıcı Entegresi ile PWM Üretici Devre [~0-320kHz]

PWM gerektiren herhangi bir yerde kullanabilirsiniz.555 entegresi ile yapılmıştır.Giriş koruması vardır.~0-320kHz arası çalıştırılabilir.Herhangi bir devreye basitçe entegre edilebilir.DC voltaj seviyesini ayarlamak amacıylaHız kontrolIşık kontrolSMPS güç kaynağıMetronomFlaşör    vs...

Devrenin şematik çizimi neredeyse aşağıdaki gibidir.

Frekans kontrol kondansatörü yerine 9 adet farklı değerde kondansatör yerleştirilmiştir. Bir adet de ek kondansatör eklenebilmesi için ikili bir soket konulmuştur.

Örnek çıkış görüntüsü ve frekans değeri


İyi çalışmalar.

Canon EOS 1100D İncelemesi

Canon’un EOS 600D ile piyasaya sürdüğü 1100D, 600D’ye göre daha önemli bir ürün. Çünkü önceki model 1000D, artık ömrünü doldurmuştu ve Nikon’un alt modellerinin gerisinde kalmıştı. Canon, 1100D güncellemesiyle bu sorunu aşıyor. EOS 600D, 550D’nin üzerine hareketli ekran dışında çok ciddi yenilikler getirmezken, EOS 1100D, 1000D’yi ezip geçiyor. Videomuzda EOS 600D ve 1100D’yi beraber incelemiştik. Kısa bir tur atmak isteyenlere :)
Canon EOS 1100D Genel Özellikler
Model adı: Canon EOS 1100D


Algılayıcı: 22.2 x 14.7mm CMOS APS-C (1.6x çarpanı)
Çözünürlük: 12. MP
Görüntü boyutu: 4272  x 2848
Kit Lens: Canon 18-55 mm IS
Titreşim engelleme: Lensten
ISO: 100-64000
AF Sistemi: 9 nokta çapraz tip
AF micro ayarı: yok
Perde hızı: 30-1/4000
Bakaç: Pentamirror %95 görüş alanı (0.80x büyütme)
LCD: 2.7 inç  230k ekran.
Video Kayıt: 1280×720 (30, 25 kare/sn) MOV (H.264)
Dosya formatı: JPEG RAW, M-RAW, S-RAW
Bellek: SD, SDHC, SDXC
Bağlantı: USB 2.0 HDMI
Batarya: Şarj Edilebilir Li-iyon Pil LP-E10
Ağırlık: 495 gr
Bo…